وظیفه راننده باربری چیست؟

وظیفه راننده در زمان بسته بندی، بارگیری،حمل و تخلیه بار و چیست؟

راننده موظف است درکلیه مراحل, بارگیری, حمل و تخلیه بار نظارت دقیقی بر فرایند باربری داشه باشد . و در زمان سفر به صورت دایم از بار بازدید نماید. وظیفه راننده این است که محکمی و مهر بودن بار را کنترل کند.. راننده باید کاملا از نوع بار آگاهی داشته باشد.و بداند در حین جابجایی بار چه نوع باری را جابجا میکند , حجم بار چقدر است , وزن بار چقد ر است . و مدت زمان نقل و انتقال را پیش بینی کند . راننده بایستی در شرایط آب و هوایی مناسب اقدام به جابجایی بار نماید . تا خسارتی به بار نباشد .

کمک راننده

هر وسیله نقلیه بایستی در مسافتهای طولانی یک کمک راننده همراه خود داشته باشد .

در زمان بارگیری راننده موظف است . در محل بارگیری حضور داشته و از نوع بار اطلاع داشته باشد . مثلا بار شکستنی را بایستی بسته بندی درست حویل بگیرد . سپس بار را کنترل نموده و تحویل بگیرد و در حین چیدن بار آنرا به اتصالات و باربندها محکم نماید .

همچنین راننده موظف است در هنگام تخلیه بار نظارت دقیق بر تخلیه داشته دباشد . و اجناس را تحویل داده و و رسید تحویل بگیرد .

راننده وانت بار  و کامیون
وظیفه راننده وانت بار و کامیون

رانندگان وسیله نقلیه بایستی تغییرات وزن و حجم بار را زیر نظر داشته باشند . و بارها را به صورت متناوب هر ۱۰۰ کیلومتر کنترل نمایند و در صورت نیاز اقدام به مهار مجدد بار نمایند.

اخلاق رانندگی

کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از انتقال بار قرارداد و یا خسارات وارده به بار خودرو بر عهده راننده بوده و کارفرما در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

راننده باید دارای گواهینامه رانندگی مرتبط با وسیله نقلیه باشد ، دارای کارت پایان خدمت و دارای سلامت کامل جسمی و روانی و مورد تایید باشد .
رعایت حقوق دیگران ، خویشتنداری و صبوری از جمله خصایص راننده موفق میباشد.


بیمه بار چیست؟
ثبت نام راننده
وظیفه راننده ها در حمل بار چیست؟
روش بسته بندی شکستنی ها در اسباب کشی
نحوه جابجایی وسایل سنگین
فرصت شغلی کار در ارک برک
کسب در آمد از طریق آرک برکایمنی در حمل بار و اثاث کشی
وظایف و مسئولیتهای باربری در جابجایی بار
نقش رضایت مشتریان در پیشبرد اهداف ارک برک
مهارتهای مورد نیاز کارگر برای بسته بندی و اثاث کشی
بهترین روش بلندکردن بار

yasfonoon.ir


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *